KVEST ja inimesed

Mis on KVEST?

KVEST (ehk Estonglish? versioon ingliskeelsest sõnast quest) on ettevõtmine, mis sai alguse aastal 2019. Vahetult enne pandeemia uusreaalsust jõudsime ühiselt mõtteni, et Eestis võiks lauarollimäng Dungeons & Dragons suuremat kõlapinda saavutada. Kuigi see on n.ö. põrandaaluste kildkondadena eksisteerinud kodumaal juba aastakümneid, on kõik mikrokollektiivid eraldi.

Ent nii ei peaks see olema – Eestis pole D&D ju kunagi olnud taunitav satanismi ülistav liikumine. Kuid sellegipoolest ei olnud pärast dragon.ee hääbumist kodumaal pikalt ühtegi kommuuni ega kanalit, mis üritaks pakkuda kõikidele huvilistele info- ja kõlapinda.

Seega sai võetud vastu otsus – kui mitte meie, siis kes – seega meie. Sündis algne idee KVESTist kui Dungeons & Dragonsi kommuunist. Kuigi ideest reaalsuseni läks oodatust kauem, tegime siiski 2020 aasta 25ndal Novembril lõpuks oma tegevused ka avalikuks.

2021. aasta MängudeÖÖ raames oli meil au korraldada Eesti esimene Dungeons & Dragonsi lavamäng. Kutsusime laua taha sellised lõbusad mängijad nagu Rauno Meronen, Kristjan Lüüs ja Märt Koik.

Meelitava probleemina ei jätkunud publikule saalis istumiskohti, seega täideti trepiastmed ning seisti püsti, kus vähegi mahtus. Draakon sai alistatud ning kõik jäid napilt ellu.

Õhtu küll lõppes, ent nende tegelased jätkavad seiklemist meie Youtube’i mänguseerias “Relm”.

Kommuun

Kõikide meie tegevuste ja plaanide keskmes on alati olnud kommuun. Ühendada ja kasvatada – see on olnud üldine eesmärk. Tahtsime juba mängivaid huvilisi omavahel ühendada ja võimendada ning teisalt pakkuda uutele huvilistele lihtsamat ja juhendavat sissejuhatust D&D maailma.

Kommuuni aktiivseim osa on Discordi server, kus kõik osalejad saavad omavahel ideid, mõtteid, uudiseid ja arvamusi jagada. Tänaseks on see Eesti suurim D&D fookusega vestluskanal.

Lisaks haarame kommuuni aktiivselt kaasa ka aeg-ajalt toimuvatele striimidele, kus suurt rolli mängib ka ekraani tagant jälgiv publikum.

Kõikide KVESTi tegevuste kõrvalt peame äärmiselt oluliseks armastust mängu vastu. Seega on tavaks saanud lisaks kõikidele muudele mängudele väljaspool KVESTi kollektiivi korraldada ka omakeskis toimuvaid mänge, mida ükski kaamera ei salvesta ning mis on vaid meile endile.

KVESTi panus

Kuid KVESTi tegevused ei piirdu vaid Discordiga – veebilehel postitame aktiivselt artikleid ja uudiseid ning Youtube keskkonnas salvestame nii live play formaadis D&D mänge kui ka informatiivseid videokillukesi.

Grupileidja on KVESTi originaalne iseloodud keskkond, mis mõeldud mängijate ühendamiseks. Oleme loonud tööriista nii neile, kes tahavad mängugruppi leida, kui ka neile mängugruppidele, kes üksikuid mängijaid juurde otsivad.

Lisaks pakub KVEST väga laiaulatuslikku e-poodi, kus riiulitelt leiab tõenäoliselt suurima Dungeons & Dragonsi valiku siinpool piiri. Oleme pidevalt suhtlemas ja otsimas väiksemaid ja suuremaid väljaandjaid ja levitajaid, et saaksime pakkuda väga mitmekülgset valikut. Samuti on KVESTi kaudu omandatavad tooted võimalikult taskukohaste hindadega, kuna meie eesmärgiks on aidata mängu populariseerida.

Meie tegevused toimuvad ka taustal – mõtleme ja töötame välja uusi tööriistu, mis rikastaks siinset D&D ja üldist lauarollimängude tandrit. Kui Sul on ideid või ettepanekuid, kuulaksime Sind hea meelega. Me oleme oma tegevustes väga väikesed, ent teeme kõike südamega.

“Kas Teadsid?” on KVESTi teadmisteampsud video kujul. Mõne minutiga jõuab vaatajani lühike ja ülevaatlik sisu mõne D&D või lauarollimängu teema kohta.
Videote uurimistöödele panustab kaasa terve meeskond, isegi kui kaamera ees rääkimas vaid üks.

Kas teadsid, et KVESTi tegutsemisruumides ehk KVESTHUB’is on tihti kohal koer Hubert, kes valvab, et kõik plaanid saaksid tehtud ja keegi toitu ripakile ei jätaks?

KVESTi tiim

Nägusid ja nimesid KVESTi erinevate tegevuste taga on mitmeid. Nad kõik ei pruugi alati välja paista, ent see ei tähenda, et me neid ei vaja ja väärtusta. Me ei tegutseks ja toimiks ilma kõikide sõprade ja panustajateta

Oleme kõik vabatahtlikud tegelejad ning toimetame armastusest valdkonna edendamise vastu. Kui see on miski, mis ka Sind kõnetab – võta meiega ühendust ning räägime, kuidas saaksid ka Sina olla osa KVESTi pundist.

Lisaks oleme avatud kõikidele koostööpakkumistele, mis valdkonda edendaks ja arendaks. Võta vaid ühendust ning räägime lähemalt.