Eesti Rollimängufestival: Tartu & Hapukapsas

KVEST käis Tartus Eesti Rollimängufestivalis. Jagame lühidalt mõtteid ja elamusi.

Eesti Rollimängufestival toimus Tartus 2-3. juunil, käesoleval aastal, Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 noorteprogrammi Extended raames. Üritust korraldasid Lotta Vaher ja Sofija Titushko, kes kenasti ka kutse KVESTi postkasti edastasid.

Ilma pikema kaalumise ja mõtlemiseta teadsime kohe, et KVEST peab kindlasti oma nägu seal näitama minema. Mõeldud-tehtud. Võtsime plaani sarnase lähenemise, kui eelmistel aastatel MängudeÖÖ puhul. Ehk korraldame seal huvilistele humoorika näidis-lavamängu, mis annaks ülevaate Dungeons & Dragonsist (ja üldiselt ttrpg mängudest) ka neile, kes ise pole mängima veel jõudnud või julenud tulla.

OÜ Kahjuriabi täies koosseisus: Kriit, Kikilips, Priit ja Tikker. (Pilt: Hans-Erik Põldoja)

DM Jürgen ja teised

Otsustasime seekord võtta väheke teistsugusema lähenemise ning saime Dungeon Masteri rolli nõusse Jürgeni (Discordist tuntud SergeantRat) ning lubasime endil seekord olla kolmekesi mängijate toolidel. Lisaks meile oli neljandaks mängijaks Kaisa Meentalo, kelle jaoks polnud see kaugeltki esimene mäng. Kaisaga tutvusime esimest korda alles laua taga, laval. Et olukorda veelgi ootamatuks ja juhuslikumaks meile endile teha, jäid Jürgenile täielikult vabad käed mängu stiili, formaadi ja suuna mõttes. Ning seda võimalust ilmselgelt sai ta ka täiel määral ära kasutatud.

KVESTi mäng sai pandud ajakavasse festivali teisele päevale, kella 12.00ks. Midagi sootuks erinevat kui MängudeÖÖ kell 22 õhtul. Lisaks oli seekord võimalus meil teha mäng värske õhu käes õues, väga Dungeons & Dragonsi temaatiliste Toomemäe varemete vahel. Asukoht, mis sobiks tulevikus veelgi mitmete mängude pidamiseks.

Kriit ja Kikilips. Pepper ja Pikachu. (Pilt: Hans-Erik Põldoja)

OÜ Kahjuriabi

Tüüpiliste kangelaste ja draakonite asemel oli meie mängusäte hoopis reaalsem. Mängijatena saime kehastada nelja kahjuripeletajat, kes juhtumisi olid ka kassid.

Mängu maailmasäte oli meie enda kaasaeg ning asukohaks Tallinn ja selle lähiümbrus. See kõik võib lugemisel kõlada kui väga mitte-D&D. Kuid vaadates sügavamale kui need kaasaegsed ja mitte-traditsioonilised elemendid, olid mängus esitatud väga tüüpilised seiklus-elemendid.

Ilma mängu detailse ümberjutustuseta võib lühidalt kirjeldada mängusessi kui sotsiaalsetest ja olustikupõhistest väljakutsetest pakatavat probleemide seeriat, mille lahendamine kõikidelt nõudis kastist välja mõtlemist ning mitte-ilmselgete lähenemiste katsetamist.

Meie kaslaste suureks vastaseks oli ellu ärganud hapukapsa-põhine olevus, kelle suurimaks nõrkuseks sool. Lõpp-pahalaseni jõudmiseks tuli läbida kuus erinevat probleemset olukorda, mille kõigi sisuliseks struktuuriks oli erinev ikooniline element ttrpg mängude ülesehitusest.

Priit ja Tikker. Soolapüssid ja kassid. (Pilt: Hans-Erik Põldoja)

Kuid, kassid lõpuks olid edukad, päev sai päästetud suuremate kahjudeta ning OÜ Kahjuriabi päästis päeva, nagu neil tavaks on.

Suured tänud korraldajatele festivali elluviimise ja meie kutsumise eest. Ning täname loomulikult ka publikumi kes väheke külmemat Eesti suve trotsides siiski meile kaasa elas. Loodame, et Eesti Rollimängufestival toimub ka uuel aastal ning saame ka siis kohal olla.

Vaata järgmiseks midagi siit:

Bulette : Monstroloogia

Bulette (Hääldus: Buu-lei), rahvakeeli maahai, on tavapäratu olevus, kes vaatamata oma kalalaadsele ülesehitusele, on hoopis hirm maismaal, mida ei tohiks alahinnata ükski seikleja.

Fantastilised Rassid IX: Tieflings

Järg on viimaks jõudnud Dungeons & Dragons (edaspidi D&D) fantastiliste rasside artikliseeria viimase kirjutiseni. Vähemalt laiemalt levinud rasside kontekstis. Sel korral tutvume eriskummalise olendiga, keda tuntakse kui põrguline ehk tiefling. Eelmises,...

Koopad Ja Koletised: 8 Tippi Paremaks Rollimänguks

Koopad ja Koletised Youtube'i kanalil on Jürgen (KVESTi discordi serveris tuttav kui SergeantRat) loonud mitmeid õpetlikke Dungeons & Dragons'i videoid. Läbi tugeva huumoriprisma on ta kanalil mitmeid teemasid läbi võetud ning on huvitav kodumaine vaatamine...

Kaose karneval: “The Wild Beyond the Witchlight”

Lisaks värskelt välja kuulutatud “Fizban’s Treasury of Dragons” lisandraamatule on väljaandmisjärjekorras ka seiklusraamat “The Wild Beyond the Witchlight”. 21. september on kuupäev, mis on määratud selle seiklusraamatu ametlikuks väljaandmiskuupäevaks. Enne, kui...

Video: D&D Klassid: Wizard

Oled loomas D&D uut karakterit või soovid kiirelt teada saada millised on Wizardi põhilised omadused ja võimed? Teeme kokkuvõtliku ülevaate tema mängustiilist, omadustest ja võimetest, mida erinevatel tasemetel omandada....

Video: D&D Klassid: Paladin

Oled loomas D&D uut karakterit või soovid kiirelt teada saada, millised on Paladini põhilised omadused ja võimed? Teeme kokkuvõtliku ülevaate tema mängustiilist, omadustest ja võimetest, mida erinevatel tasemetel omandada....

Kuidas võita D&D?

Kõik, kes on midagi kuulnud Dungeons & Dragonsi mängimisest, on kindlasti mõelnud: kuidas selle mängu võitmine käib? Kes kroonitakse õhtu lõpuks D&D tšempioniks? Catani võitmine sõltub punktide kogumisest. Ticket to Ride’i võidab see, kellel kõige pikem või...

Kodukootud: Kibbles’ Generic Spells

Kui oled 5E süsteemis mänginud mõnd maagialembelist klassi, siis tõenäoliselt oled leidnud, et kuigi valik loitse on lai, on see kohati olnud võrdlemisi piiratud. Eriti kui oled oma karakteri ehitanud mõnele looduselemendile fokuseerides, on su valik olnud üsna...

Gelatinous Cube : Monstroloogia

Gelatinous Cube, ehk sültjas kuubik on üks ikoonilisemaid olevusi, mis D&D’st kuulsaks saanud. Tegeliku nimega athcoid saab meie jaoks täna tuttavamaks ning mõistame selle olevuse mitmetahulist olemust.

One D&D – uus vana D&D versioon

Wizards Presents 2022 digitaalse ettekande raames tutvustas Wizards of the Coast oma 2024 plaani, mille ümber on olnud palju spekulatsioone ja arvamusi. Populaarne arvamus oli, et D&D 50ndaks juubeliks näeme 5.5 editioni või hoopis 6ndat versiooni, mis tähendaks...
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.