KVEST x Tunnels & Trolls

Artikli näol oli tegemist 1. Aprilli huumorihetkega. KVEST püsib siiski Dungeons & Dragonsi usku ning jääb seniks veel seda süsteemi viljelema.

Oleme KVESTi meeskonnaga vaadanud peale tänasele TTRPG seisule ning selle kõige edevamale lipulaevale – Dungeons & Dragonsile. Ning nähes, et D&D suund on areneda edasi ning lisada juurde reegleid ja süsteeme, võtsime vastu otsuse, et KVEST on edaspidi Eesti Tunnels & Trollsi kommuun.

Otsus ei tulnud meie jaoks kergekäeliselt, aga me peame vaatama peale sellele, mis mängul on tegelikult tulevik. Mis süsteem on tegelikult see, kes enne teisi registreeris autoriõiguse – kas see oli Dungeons & Dragons või Pathfinder või hoopis Chainmail?

Nüüd me nägime ja teame tõtt. Tunnels & Trolls registreeris aastal 1976. Jah, paljud võivad öelda, et Gary Gygax ja Dave Arneson olid D&D andnud välja juba 1974 aastal. Ning see väide on korrektne – AGA tõsi on ka see, et D&D loomishetkel ei antud sisse ametlikku avaldust süsteemi autoriõiguse registreerimiseks (see juhtus alles 1977 aasta 10. juuli).

Võrdlus ja faktid

Ning KVESTina me peame vaatama otsa faktidele – kumb süsteem on suurema potentsiaaliga. Selleks, et D&D suudaks 10kordset mängijate kasvunumbrit näha, peaks mänguga liituma umbes 120 miljonit mängijat. Tunnels & Trolls seevastu vajaks tõenäoliselt vaid suurusjärgus mõnikümmend tuhat uut mängijat. Üle saja miljoni või ainult mõnikümmend tuhat veel vaja? Me saame kõik aru, kumb süsteem oma mängijate arvu lihtsamini kümnekordistab.

Lisaks, tänapäevases maailmas on oluline bränding. Kuidas su tarbijad su toodet näevad ning veelgi olulisem – kuidas sa oma toodet oma tarbijatele esitad. Ning siinkohal pole kahtlustki – Dungeons & Dragons on oma eksisteerimisaja jooksul suutnud vaid ühe edasiarengu mängust luua – Advanced Dungeons & Dragons, ehk eestikeeli – “Arenenud D&D”. Kiidame siinkohal õiget suunda, ent 1977 oli mängu ainus edasiareng. Sealt edasi, vaid ühe korra, kohtasime sõna Advanced naasemist, seda Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition, aastal 1989.

Aga vaatame Tunnels & Trolls’ile otsa. Selle asemel, et oma süsteemi natukene edasi arendada, niivõrd palju, et poleks piinlik öelda, et see on nüüd natukene arenenud süsteem, Tunnels & Trolls on teadlik oma väärtusest – Deluxe Tunnels & Trolls. Siin pole kahtlustki et tegemist on suurema edasiarenguga kui vaid “natukene arenenud”.

Ning kolmas, samavõrd oluline võrdluspunkt. Kuigi mängud alustasid võrdlemisi samal hetkel – on D&D suutnud kogu selle aja jooksul jõuda vaid 5nda versioonini. See on umbes 1 versioon iga aastakümne kohta. Seevastu teises nurgas on T&T meeskond olnud aktiivselt tegevuses – numbriliselt jõuti aastal 2012 8nda versioonini. Ning sellest ei piisanud – vaid kolm aastat hiljem sündis Deluxe.

Nende avastuste ja võrdluste tulemusena peame me iseendile KVESTi pundis otsa vaatama ning piinlikust tundma. Kuidas on võimalik, et me varem ei mõistnud, et oma fookuse valele süsteemile oleme suunanud.

Teadlikult edasi

Siit edasi me teeme paremini – selleks, et teistel ei läheks nii kaua aega mõistmaks, milline süsteem on väärt toetamist, me tänase päeva jooksul postitame veel artikleid, mis tutvustavad teile seda süsteemi.

Loodame, et meil veel on teie usaldus – isegi kui meil nõnda kaua läks, et mõista mis on õige.

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.