Mis ja kes on KVEST? Miks oleme loonud sellise keskkonna ning mis on meie plaanid, soovid ja mõtted sellega?
Mida hilisem on aastaaeg seda vähem liigume õues, sest uksest välja astudes ootab meid ees aina niiskem ja pimedam sügisilm. Alternatiivina on parim ajaveetmiseviis sõpradega kokku saada ning pidada üks ühine õhtupoolik meeleolukalt, kaasahaaravalt ja täis halbu otsuseid. Just see ongi meie arvamusel parim Dungeons & Dragonsi mänguõhtu – tellitud toit, snäkid, joogid, ootuspäraselt halb huumor, kaheldavad otsused ja järeldused. Veerevatele mitmetahulistele plastikust kuubikutele kaasaelamine võlub meist rohkem emotsioone välja kui ühele õigele eestlasele kohane.
Ning olles mitmeid aastaid sellist ebaregulaarset koosistumist korraldanud teame, et meil siin Eestis on sellise mängu tuntus häbiväärselt madal. Samas näeme, kuidas suures maailmas sellelaadsed mängud aina enam uute mängijate seas populaarsust koguvad. Dungeons & Dragons on midagi, millest rohkem eestlasi võiksid osa saada!
Praeguse hetkeni on D&D midagi, mida vähesed inimesed internetist avastavad. Kui selle esmapilgul veidrast reegliteta/reeglitega ettekujutlusmängu vastu huvi tekib, hakatakse otsima mõttekaaslasi. Leidub mõni üksik, kes on sarnaselt teoreetilisel tasandil suureks mänguhuviliseks muutunud – ent ei ole võimalust või väljundit, et seda vaimset sügelust kratsida. Enamasti otsitakse siiski oma sõpruskonnast üles need Sõrmuste Isanda fännid, kes tunnevad karantiini ajal prügikotti õue viies ennast Bilbo Baggins’i teekonda alustamas. Kui veab, siis lepitakse kokku ka kuupäev, kus ühiselt pühendada üks õhtu sellele arusaamatusele ja reeglite üleküllusele.
Mäletades veel oma esimest mängusessiooni tean, et see võib tulla väga kaootiline ja segane. Seda põhjustel, mis pigem tulenevad teadmatusest kuidas see mäng peaks või võiks käia. Võib-olla kulutatakse esimene koosistumine oma karakterite loomiseks – tulemuseks (tõenäoliselt) valesti ehitatud karakterid, mille tegemisel on fookus väga veidralt suunatud ning tulemuseks ports unikaalseid ja meeldejäävaid karaktereid, kes kõik esimesel võimalusel kõige pimedama kõrtsu nurga leiavad, hoiduvad alati varjudesse ja on äärmiselt salapärased.
Aga mis siis, kui oleks kodumaine portaal, kes üritab selle esimese kokkupuute sinu ja su mängijate jaoks teha võimalikult lihtsaks – seletada mängu olemust ja käiku niivõrd lihtsasti ja inimlikult kui võimalik? Mis siis kui polegi vaja osta kõiki D&D raamatuid kohe enne esimest sessiooni ning ei pea kulutama poolteist aastat nende reeglite selgeks tegemiseks. Lõpuks alla anda ja olla veendunud, et see mäng pole vist sinule – või siis saada aru, et tegelikult ei õpi mitte keegi kunagi ühtegi neist telefoniraamatutest pähe (viide mis muutub iga aastaga aina kaugemaks mälestuseks ning varsti enam ei tööta illustreeriva võrdlusena).
KVEST, ehk Estonglish? keeles Quest, on projekt, mis sündis ideena möödunud aasta sügisel. Selle eesmärk on teha D&D ja sellelaadsed lauamängud ligipääsetavaks kõikidele huvilistele. Seletades, mõeldes ja arutledes seda artiklite ja muu materjali abil. Et enne esimest mängu oleks sul selgem arusaam, mis see piiranguteta mäng endast kujutab. Miks D&D on läbi aastakümnete olnud nii kultuslikult populaarne (suures maailmas) ning miks selle populaarsus aina kasvab. Miks see seltskonna-/lauamäng ei ole tavapärane Catan või Pandemic. Kuidas on võimalik seda mängida, ilma kõike 100%liselt teadmata ja pähe õppimata. Ning kuidas saab üks põhjalike ettekirjutustega mäng lubada enda soovi järgi reeglite ümber kirjutamist või mõtestamist.
KVESTi alguse taga on kolm väga ulatusliku mängutaustaga huvilist – Hans, Reigo ja Holger. Me ei pea ennast ekspertideks – küll, aga oleme asjahuvilised ja tõsimeelsed fännid. Just see viimane meie hinnangul ongi see, mida on vaja antud valdkonna edendamiseks. Meie suurim soov ja eesmärk KVESTiga on tuua D&D ja sellelaadsed mängud lähemale inimestele, kelle kokkupuude on piirdunud vaid filmidest või sarjadest nähtud (eksitavate) viidetega.
See on meie kvest.