Kaose karneval: “The Wild Beyond the Witchlight”

Lisaks värskelt välja kuulutatud “Fizban’s Treasury of Dragons” lisandraamatule on väljaandmisjärjekorras ka seiklusraamat “The Wild Beyond the Witchlight”.

21. september on kuupäev, mis on määratud selle seiklusraamatu ametlikuks väljaandmiskuupäevaks. Enne, kui raamat ametlikult ilmavalgust näeb, tutvume infoga, mis juba välja öeldud, ning saame parema ettekujutuse, mida sellest seiklusraamatust oodata võime ning kuidas see teiste, juba välja antud, raamatutega haakub.

Varasemalt koostatud ja välja antud “Van Richten’s Guide to Ravenloft” lisandraamatus viidatakse kahtlase tausta ja mainega karnevalile (lehekülgedel 84- 87). “The Wild Beyond the Witchlight” raamat keskendub Witchlight karnevalile, mis on Raveloft’is kirjeldatud karnevali kaudne peegeldus.

Seiklus toob mängijad Feywildi ning sobib ideaalselt sissejuhatuseks Feywildi maailma juhul, kui see on praeguseks olnud veel võõras paik. Lisaks on raamat mängujuhtidele heaks alusvundamendiks ja teadmistepagasiks, et oma teadmisi Feywildist täiendada. Seikluse loomisel on tugevaks mõjutuseks ja inspiratsiooniks võetud “Something Wicked This Way Comes (1983)” film ning võrdlused on ootuspärased ja kohased.

Kord iga kaheksa aasta tagant külastab Witchlight’i karneval sinu maailma, tuues fantastilisi etteasteid ja rõõmu igasse linna. Karnevali omanikud, Härra Witch ja härra Light teavad, kuidas luua unustamatu elamus. Ent kõik pole nii, nagu esmapilgul välja paistab!

Lõbustuspargile kohaselt on raamatus ka parki tutvustav kaart, milles peegeldub perfektselt seikluse absurdne ja feywildilik olemus:

Kaardilt on näha ka kaks suure tähenduse ja olulisusega elementi – aeg ja meeleolu. Aeg saab olema väga suure tähtsusega aspekt terve selle seikluse vältel. Ning seda kõike kindlasti teistsugusel viisil, kui on tavaks – teadupärast liigub Feywildis aeg sootuks teisiti, kui ollakse harjunud väljaspool seda müstilist ja segast maad.

Kuidas aeg ning meeleolu täpsemalt seikluse käiku mõjutavad, selgub juba pärast sissepääsupileti ostmist. Võib eeldada, et karnevali asukohale ja olemusele kohaselt ei ole piletihind mõõdetav ning tasuda tuleb millegi muu kui kulla või hõbedaga.

Chris Perkins on Witchlight’i sekelduste kohta maininud, et need on kõik lahendatavad ka ilma vägivallata (muidugi, tüüpilisele Dungeons & Dragons’ile kohaselt, on võimalik kõikidele probleemidele leida lahendus ka mõõga ja maagiaga). Seega, kui sinu mängijad eelistavad olukordi lahendada läbi mõttetöö kaalutletud planeerimise ning rollimängu, siis see sobib seiklus neile kenasti.

Karnevali eestvedajad – Härra Light ja härra Witch

Mängijatele on uuest seiklusraamatust oodata kahte uut tegelase tausta.

Feylost – tegelased, kes on Feywildis üles kasvanud või seal sündinud.
Witchlight Hand – need, kes on karnevaliga koos üles kasvanud või veetnud rohkem aega selles segases kollektiivis.

Lisaks toob “The Wild Beyond the Witchlight” mängitavate rasside nimekirja lisa kahe rassi näol – fairy ning harengon (rabbitfolk). Nende kohta võib tööjärgus ja lõpuviimistluseta infot leida Unearthed Arcana 2021 “Folk of the Feywild” dokumendist.

The Wild Beyond the Witchlight’i on võimalik eeltellida – digitaalne versioon on 29,99 dollarit ja kõvakaaneline raamat 49,95 dollarit.

Ettetellimine digitaalselt: D&D Beyond, Roll20

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.