Critical Role: Call of the Netherdeep

Dungeons & Dragonsi üks suurimatest nimedest, Critical Role (CR), on taaskord Wizards of the Coast’iga pead kokku pannud. Seekord on tulemuseks uus imeline seiklus, mis on ilmavalgust nägemas järgmise aastanumbri sees.

Raamat kannab pealkirja “Critical Role: Call of the Netherdeep”. Selle sisu on inspireeritud Critical Role’i varasematest mängudest ning on koostatud koostöös Critical Role dungeon masteri, Matthew Merceriga. Raamatu ilmumise kuupäevaks on välja hõigatud 15. märts 2022.

Seitsmest peatükist koosnev raamat on esimene seiklusmoodul, mis leiab aset Critical Role’i mängude maailmas Exandrias. Viimati panid CR ja Wizards of the Coast leivad ühte kappi 2020. aastal, kui ilmus “Explorer’s Guide to Wildemount”, mis on Critical Role teise mänguseeria keskmes oleva mandri allikraamatuks.

Critical Role mitmel rindel

“Call of the Netherdeep” on Critical Role’i uusimaks projektiks. Teatavasti on neil käed-jalad tööd täis, kuna 21. oktoobril on algamas kolmas seikluste seeria. Peale selle on Amazon Prime Video platvormil peagi esilinastumas lühike animasari nende esimesest mängusaagast ning kannab pealkirja “Legend of Vox Machina”. Nagu näha, siis CR laiendab jõudsalt oma frantsiisi mitmel rindel.

“Call of the Netherdeep” viib seiklejad Ank’Hareli oaaslinna Marqueti kontinendil. Sealt edasi satutakse veealusesse korruptisoonist ja kurbusest läbi imbunud piirkonda Netherdeepi, mida on kirjeldatud kui “õudust tekitav risttee sügava ookeani ning Kaugemate Maailmade vahel”.

Chris Perkins, üks juhtivatest D&D mängudisaineritest Wizards of the Coastis, ütles: “Mu kollegid Matthew Mercer ning James Haeck on loonud narratiivi, mis annab selgelt edasi Critical Role’ile omase tunde, kuid on samas midagi, mida kõik D&D fännid nautida saavad. Lool on sügavust ning sisaldab hunnikutes äratundmisrõõmu kõigile CR fännidele. Mercer lisas: “Väga põnev on luua Exandria kontekstis tervet seiklusraamatut. See pani mind avastama ideid ning elemente, mida ma pole siiani mänge luues avastanud.”

“Call of the Netherdeep” sisaldab endas uusi olendeid ning maagilisi esemeid, Ank’Hareli kaarti ning tutvustab uut mittemängijatest koosneva rivaalseltskonna mehhaanikat. Seiklus on 3-12 taseme tegelastele. Lisaks on raamatust leida ka CR’i fännide kunsti. Mitmed loo elemendid loovad seoseid seikluse varasemate Critical Role saagadega. 

Suurem osa raamatust on loomulikult mõeldud mängujuhtidele ning sisaldab juhtnööre ja soovitusi, kuidas seiklust läbiviia. Lisaks on antud ka soovitusi, kuidas suunata mängijaid oma tegelasi looma nii, et nad sobiksid mängu konteksti. Uute olendite kohta pole hetkel veel informatsiooni, kuid maagilistest esemetest on oodata asju, mis lasevad mängijatel vee all vabalt hingata ning üle elada sügavuste kõrge rõhu. Igal juhul on Netherdeepis toimumas midagi ebanormaalset.

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.