Kodukootud: Kibbles’ Generic Spells

Kui oled 5E süsteemis mänginud mõnd maagialembelist klassi, siis tõenäoliselt oled leidnud, et kuigi valik loitse on lai, on see kohati olnud võrdlemisi piiratud. Eriti kui oled oma karakteri ehitanud mõnele looduselemendile fokuseerides, on su valik olnud üsna limiteeritud. Kuigi aastate jooksul on 5E’le lisandunud mitmeid uusi laiendusi, mis on lisanud erinevaid loitse, on repertuaar sellegipoolest jäänud kitsamapoolseks.

Muidugi on alati võimalus rikastada oma valikut mõne olemasoleva loitsu ümbernimetamise teel. Fireball võib olla ka Iceball ning 8d6 plahvatus ei pruugi põletada, vaid plahvatada tuhandeteks jäisteks kildudeks. Seni kuni see on su DM’iga läbi räägitud ning kahekesi leiate, et mõne detaili väljavahetamine liigset eelist või puudujääki su tegelasele ei lisa.

Erinevate kodukootud lisade looja KibblesTasty on varasemaltki laiendanud meile tuttavat mängusüsteemi erinevate huvitavate lisandite või muudatustega. Ning seda nüüdki – Kibble’s Generic Spells on kogum uusi loitse, mis laiendavad olemasolevat loitsupagasit ning võimaldavad sul anda oma võlurile hoopis uue hingamise.

Suurimat valikut ja lisanduvat võimu näevad Wizard ja Sorcerer klassid, ent ka teisedki leiavad sealt valikust endalegi sobivaid. Eesmärk on selle lisandi raames olnud tuua uusi omapärase iseloomu ja eripäraga loitse, mis ei ole lihtsalt Lightning Bolt teistsuguse elemenditüübiga ja värviga.

Elektrit ja välku manipuleeriv sorts võib anda ammu tuttavale klassile hoopis uue hingamise.

Kibble’s Generic Spells tutvustab ka lisand-staatust “Shocked” nime all. Poole kohaga stun annab erinevatele pikserünnakutele võimaluse tabada oma sihtmärki elektrilöögilaadse mõjuga, mis sarnaselt Stun staatusele halvab vastase tegevust. Shocked staatusega vastane on kuni tema järgmise käigu alguseni stunned, seega suutmatu reaction tegevusi teostama. Lisaks on see efektne viis peatada või häirida mõnd kestvat loitsu, mis vastaselt keskendumist nõuab.

Tasuta on KibblesTasty jaganud seda lisandit redditis ning on alla laetav siin. Soovitan ka tutvuda tema Patreoni lehega, mis toetab tema ettevõtmisi 5E maastiku rikastamisel.

Kuna tegemist ei ole ametlike reeglitega, siis on selliste kodukootud lisandite puhul oluline avada dialoog oma DMiga, et olla kindel, et selline valik (või mõni nendest) ka talle sobib ning ei lisaks mängujuhi tööle liialt palju peavalu. FoundryVTT ja Fantasy Grounds kasutajatele on loodud ka vastavad moodulid mis võimaldavad loitsunimekirja laiendamist vähese vaevaga.

Viide: Kibble’s Generic Spells.pdf
FoundryVTT moodul
Fantasy Grounds moodul

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.