Kingisoovitused D&D huvilisele

Taaskord on käes kommertspüha, mille raames üksteisele kinke tehakse. Miks mitte kasutada seda võimalust ära, et oma sõpradele mõni Dungeons and Dragonsi temaatiline kingitus teha. Olgu see siis su Dungeon Master, kaasmängija või hoopis keegi, keda pole sa veel tänaseni suutnud ühise mängulaua taha meelitada. Temaatiline kingitus võib tekitada viimases süütunde ning seeläbi nõustub mängule võimaluse andma. Heasüdamlik kingitus või materiaalne manipulatsioon – igaühe endi otsustada.

Artikli raames oleme koostanud lihtsama ülevaate ja omapoolsed soovitused kui mõtted kingitusteks on otsakorral.

Mängujuhile

Mängujuhid, kuigi nad ei pruugi seda tunnistada, võivad end tihti tunda alahinnatult. Need tunnid enne igat mängusessi, mis nad pühendavad eesootavale mängule jäävad enamasti märkamatuks mängijate poolt, kes enne parimal juhul sesside vahel vaid korra avavad oma tegelase character sheedi.

Ilus oleks mängijatena läbi mõne kingituse öelda “aitäh” selle nähtamatu vaeva eest.

The Monsters Know What They’re Doing (tooteleht 28€) – raamat, mis laiendaks ja võimendaks iga mängujuhi oskusi erinevaid võitlussituatsioone usutavamalt läbi viia. Mõtted ja strateegiad, kuidas erinevad olendid võiksid üksteisest erinevaid võitlustaktikaid rakendada, muudavad iga väljakutse unikaalseks.

Kui su mängujuht mängib kõiki pahalasi samasuguselt ning pika peale sulanduvad hundid, goblinid ja maanteeröövlid ühesugusteks, siis vahest oleks see õige viis nende teadmiste laiendamiseks.

Dungeon Master’s Screen (tooteleht 15€) – väheke privaatsust ei tee halba. Kas su mängujuht kasutab juba mitmendat aastat sedasama kaustikku oma täringuveeretuste ja märkmete varjamiseks? DM’i ekraan loob su mängujuhile väikese seina, mille taha ta kõiksugu miniatuurid, märkmed, täringuveeretused ning kõik muu vajaliku saab peita, mängijate uudishimulike silmade eest. Lisaks on ekraani siseküljel mitmed korduma kippuvad teemad, mis tihti mängus ette tulevad ning ekraan teeb nende leidmise äärmiselt lihtsaks.

Miniatuurid (kategooria)- olgu see Purple Worm või mõni muu olevus, kas su mängujuht on maininud huvi minide kasutamise vastu? Kas viimased mitu aastat olete kasutanud pudelikorke ja muid ettejuhtuvaid esemeid erinevate olevuste sümboliseerimiseks võitlusruudustikul? Kas mängujuht kunagi ammu leidis mõnest lauamängust koguse goblineid ning nüüd, mõeldes tagasi, muutub ilmselgeks, miks teie kampaania on keskendunud goblinitel, kui teie vastastel ning väga harva võitlete mõne teise olendiga?

Täringutorn “Eastern Elm Magnetic” (Wyrmwood 90-190$) – pinge kruvimiseks olulistel hetkedel võib mõne äärmiselt olulise täringuveeretuse (või soovi korral kõik veeretused) teha läbi täringutorni. Eemaldades igasuguse inimliku sekkumise ja mõjutamise täringutulemuse veeretamisest, pakuvad täringutornid väheke teistsugust täringuelamust.

Mängijale

Iga mängija toob midagi unikaalset gruppi – on need hullumeelsed plaanid, veidrad tegelased või huumorist nõretavad sõnavõtud, kõik mängijad on omamoodi. Kõike seda erisust on tore meeles pidada ning teadvustada, eriti praegusel ajal, kui mängusessid võivad olla nädala või kuu ühed kõrghetked.

Live To Tell The Tale (tooteleht 24€) – raamat mängijatele, kes ennast tihti leiavad Death Saving Throw’e veeretamas, mitte kuna mängjuht neid ilmtingimata üritab maha lüüa, vaid kuna lähenetakse D&D võitlustele ükskikmängude kogemusega. Need, kes endiselt ei erista D&D’d ja Assassin’s Creed’i ning on veendunud, et üksi on nad tugevamad kui koos – ning parim taktika on eesliinil üksi kõikide kobolditega tegeleda. Las nad õpivad taktikat ja mõtlemist, et nende tegelased kestaksid kauem kui mõni mängusess ning mängujuhina saad lõpuks hakata neile suuremaid väljakutseid esitama.

Scroll Case” täringualus (tooteleht 15€) – kui täringutel on kombeks laualt minema veereda, pärast mida toimub mõneminutiline ekspeditsioon mööda põrandat, selle veereva plastik-kuubiku leidmiseks, mis mängule taaskord pausi paneb. Või vahest mõni mängija, kes oma metalltäringutesse on armunud, jätab endast maha augulise ja täkkelise lauapinna. Siis vahest on aeg mängijale täringualus kinkida.. Lisaks hoiab see kõik tarvikud ühes kohas, seega tõenäosus, et mängija taaskord täringuid mängu jooksul laenama hakkab, on väiksem.

Player’s Handbook (tooteleht 40€) – baasraamat, kus kirjas kõik peamised reeglid. Tihtilugu vastus mõnele lihtsale küsimusele on peidus just selle raamatu kaante vahel. Selle asemel, et mängu pausi peale panna, kuniks mängujuht asub oma käsiraamatut lappama, võib mängija tasakesi, mängu käiku segamata, leida vastuse oma küsimusele. Kes teab, äkki suure lugemise peale tärkab temas ka isu olla mõni kord ka ise mängujuht.

Art & Arcana: A Visual History (Apollo 38,99€) – illustratsioonidest pakatav raamat, kus tutvustatud Dungeons & Dragonsi pikka ajalugu. Mängijad, kes värskelt mänguga alustanud, ei pruugi kindlasti teada tervet mängu varsti 50 aastast ajalugu, kasvu ja sündmusi, mida see, väljast ja seest, kaunis raamat sisaldab.

Uuele huvilisele

Võibolla elukaaslane, keda üritad viimased paar aastat veenda anda mängule võimalust, või sõber, kes on alati rääkinud, et oleks huvitatud mängimisest, ent ei samaaegselt kardab, et mäng käib üle tema jõu. Neile oleks vahest sobilik valik järgmiste esemete vahel:

Heroes’ Feast (tooteleht 36€)- kokaraamat, mis täis kõiksugu fantaasiast inspireeritud retsepte. Isu mängu järgi võib tekkida, kui kõht on täis, tuju hea ning seltskond õige. Kuigi mitte liiga otseselt seotud mängu endaga, on kokaraamat üldiselt tore kingimõte, mis aitab vastata igaõhtusele küsimusele “mis täna sööme”.

Täringud (kategooria 12€) – stereotüüpselt on just täringud need, mis tunduvad nagu päris D&D. Vahest ilusate täringute kinkimine tekitab isu neid ka päriselt kasutada. Hea on ka pärast ühte mängusessi sõpradega, jätta neile kingiks mingi meeldejääv memorabiilia, mis aastaid hiljem seda meeldivat elamust võiks meelde tuletada.

Starter Set (tooteleht 19€) – kuidas alustada? Liiga palju raamatuid ja materjale, mida osta – kas neid kõiki on vaja, et ühte mängu sõpradega korraldada? Starter Set lahendab selle murekoha, pakkudes “kõik ühes” lahendust. Pakis ootab kirjutatud seiklus, loodud tegelaselehed, täringud ning sissejuhatus baasreeglitesse. Kingi see oma ettevõtlikule sõbrale (või iseendale) ning enam pole vabandust, miks lükata esimest mängusessi edasi.

d20 lamp (Sideshow 34,99$) – ikooniline täring, mis loob mängu meenutava atmosfääri, olles samaaegselt omanäoline sisustuselement, kui ka ilmselge märk kodust, kus lauamängud ei tähenda vaid Catani ja Pandemicut.

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.