Interaktiivne: Karakteri leht, ehk “Character sheet” – põgus ülevaade

Oled alustamas oma esimest mängu, sinu ees laual on paber, mida teised kutsuvad character sheet’iks ja mis on on täis erinevaid omadussõnu ja numbreid ning sul pole õrna aimugi, mille jaoks neid kõiki vaja läheb. Ilmselt pole sa esimene, kes end sellises olukorras avastanud.

Kuidas tõlgendada karakteri lehte?

Kõige labasemalt öeldes on see leht sulle nagu spikker, mida saad vastavalt olukorrale kasutada. Sinu D&D karakter pole lihtsalt “mängunupp” – Kindlasti erineb ta teistest laual olevatest “mängunuppudest”, aga mil moel? Karakteritel on kõiksugu erinevaid omadusi ja võimeid, mis neid lisaks välimusele, iseloomule ja kogetud eluloole üksteisest eristavad ja erinevate sündmuste ja olukordade käike mõjutavad.

Character sheet’il on kogu info sinu karakteri füüsilistest ja vaimsetest võimetest.

Leht võimaldab sul hoida silma peal oma karakteri elupunktidel ja kaasaskantaval varustusel. Seal on ka kirjas sinu rassi või klassi omadused, mida võid kasutada ka karakteri iseloomu, tõekspidamiste või arvamuste kujundamisel.

D&D Beyondi keskkonnas loodud karakteri lehe näitel toome kõikidele esmastele vajalikele andmetele, boonustele ja muule olulisele eestikeelse selgituse.

Lähtusime eelkõige 5e algaja mängija vaatenurgast, et esmavajalik oleks võimalikult lihtne. Oleme jätnud välja mõned pikemat seletust vajavad kohad, mida tahaksime kindlasti tuleviku artiklites arutada.

Klikka Character Sheet’il erinevatele aladele, et lugeda milleks ühte või teist omadust mängus vaja läheb ja kuidas seda enamasti kasutatakse.

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.