Karakteri leht digitaalseks?

Dungeons & Dragons’i kõige uuem versioon 5e tõi mängijate fookuse tagasi suhtlemisele ja D&D Beyond lisas lihtsust ka digitaalsete karakteri lehtede näol.

Tänapäeval on kõigil igapäevaselt taskus nutitelefon või parimal juhul kotis tahvelarvuti, kus on tänu D&D Beyondile sinuga igal pool kaasas kogu mänguks vajalik informatsioon. Mängijate elu on tehtud lihtsaks ja mugavaks. Kui varasemalt pidi erinevaid küsimuste vastuseid otsima Player’s Handbookist, siis nüüd on võimalik enamikule küsimustele saada kiirelt vastus oma telefonist.

Lisaks erinevatele seletustele ja iseloomustustele saab D&D Beyondis teha ka tasuta karakteri lehtesid. Seda on lihtne hallata ja soovi korral saab kõiki vajalikke toiminguid automatiseerida. Näiteks arvutab leht ise välja sinu stats’id enda karakteri leveldamisel, mis tähendab, et enam ei pea uusi numbreid kokku veeretama kui ei soovi. Short ja full rest ei vaja enam kustutamist, vaid toimub ühe nupuvajutusega. Kogu sinu karakteri info on igal ajal kättesaadav ja erinevaid toiminguid saad teha ka väljaspool mängu.

Samuti liidab D&D Beyond automaatselt kokku sinu erinevad boonused, mis kiirendab combatit ja hoiab tähelepanu mängulaual.

On täiesti mõistetav, et mitmed juba kogenumad mängijad võivad eelistada paberit ja pliiatsit. Selles on teatud võlu kui saad lauamänguõhtul puhata silmi helendavatest ekraanidest ja pilgu korraks nutimaailmast eemale. D&D-d on ometi selliselt mängitud 1974. aastast alates. Kuid julgen arvata, et mängu alustades on selline tööriist tänapäeval sisse elamiseks ja õppimiseks väga kasulik.

D&D Beyond’i tasuta versioonil on omad piirangud. Sa võid kokku luua kuni 6 karakterit ja limiteeritud on ka karakterite rassid, kuid üldiselt on mängijale kõik esmavajalik kättesaadav. Huvi korral on võimalik endale lisaks osta digitaalsel kujul raamatuid, sh sourcebook’e, taktikalisi kaarte, seiklusi ja muud.

Kui siiani on kogu leht olnud browseri põhine, siis nüüdseks on võimalik alla laadida ka Android või iOS player app. Sellega võib küll natukene oodata, sest kõigele pole veel äpis ligipääsu ja arendus tundub olevat poolik. Kiire info saab äpist kätte, kuid suuremate muudatuste tegemiseks on praegusel hetkel veel browseri versioon paindlikum.

D&D Beyond kodulehekülg

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.