2 aastat KVESTi

Taas on kätte jõudnud 25. november. See on kuupäev, mida omakeskis peame KVESTi alguseks. Aastal 2020 25. novembril avalikustasime esimest korda KVESTi avalikkusele ning sel päeval algas meie kvest, mille eesmärgiks oli ja on tänaseni ühendada ja kasvatada Eesti ttrpg kommuuni ja mängijaskonda.

Nüüd, kaks aastat hiljem, pole meie jõud raugenud ning oleme teinud läbi aegade väga mitmed tublid sammud. Selle päeva puhul panen ka mõned mõtted ja sõnad kirja, sest me ei tegeleks selle kõigega ilma teie kõigi toe ja huvita. See, mis KVEST oli esimesel päeval ning milleks ta on muutunud ja kasvanud tänaseks on kaks samaaegselt äärmiselt erinevat ja sarnast olemust.

Suurelt ja avalikult

Oleme viimase aasta jooksul suurelt võtnud fookusesse D&D mänguvideote loomist. Ning tänaseks on neid lausa kaks – Curse of Strahd ja Relm. Mõlemad omanäolised ja lõbusad seeriad kus osalevad nii meie kui ka Relmi puhul KVESTi suured sõbrad Kristjan Lüüs, Rauno Meronen ja Märt Koik. Meie kõigi poolt suur tänud poistele, et nad olid 2021 aasta sügisel nõus meie, täielike võõraste ja vähetuntud tegelastega, istuma koos laua taha MängudeÖÖ raames ning publikutäit huvilisi ja kaasaelajaid naerutasid.

2022 aasta MängudeÖÖ lavamäng. Seiklus nimega “Mantabori Legend”

Ning ei jäänud möödunud aastane MängudeÖÖ meie viimaseks. Käisime Ülemiste Keskuse kinos kohal ka sel aastal. Suuremalt kui eelmine kord – suurem oli KVESTi ala ning saime paljudega teist juttu puhuda, rääkida endast ja meie tegemistest ja üldse olla taaskord oma nägude ja sõnadega kohal. Sel aastal kutsusime lavale endaga juba tuntud Märdi ja Rauno – ning neile lisaks Ann Vaida ja Siret Tuula. Kuigi seekord oli mäng kaootilisem ning iseloomustas rohkem tüüpilise D&D mängusessi olemust, kus mängijad ei käitu nõnda, nagu mängujuht seda planeeris ja lootis.

Paljud teist tulid meiega õhtu jooksul vestlema, võimaldasid meil näo ja (Discordi) nime ühendada ning õhtu lõpuks olime küll kõik rampväsinud, ent pakatasime positiivsetest emotsioonidest. Kohata ja rääkida asjahuviliste ja -armastajatega on meile kõigile üllatuslikul kombel äärmiseks motivatsiooniallikaks.

Lisaks sai käesoleva aasta sees loodud lühiseeria “KVEST Köögis” – kus oleme avalikkuse ette astunud oma kokandusoskustega. Oli äärmiselt humoorikas ja segane ettevõtmine – kuid kokkame ausalt ja kannatlikult.

Vestlustander

Endiselt elab aktiivset elu ka Discordi vestluskanal. Esitatakse aktiivselt omaloomingut, misiganes vormis või meediumis see sünnib, jagatakse mängujutte ja -kogemusi ning arutatakse nii mängijate kui mängujuhte puudutavaid teemasid. Oleme võtnud aasta jooksul appi mõned aktiivsemad silmapaarid, kes aitavad hoida vestluskanalitel silma peale, et tülitekitajatega kärmelt tegeleda.

Õnneks neid olukordi väga tihti ei esine, ent kui need tekivad – on laienenud valvajate koosseis loodetavasti kärmelt platsis. Täname kõiki neid, kes vabatahtlikult on olnud nõus olema korrapäratud korrapidajad – Alarich, Cliodna ja Terje.

Mängukogemus massidesse

Mänguüritusi korraldame kõikidele, kes selle vastu huvi tunnevad. Meie enda mänguruum on selleks just loodud.

Lõpuks oleme selle aasta teises pooles lükanud käima meie “Tule Mängima” teenuse. Ehk võimalus oma sõpradega tulla koos ning meie kogenud mängujuhi abil üks korralik Dungeons & Dragonsi õhtu veeta. Oleme mitmeid gruppe, erinevate taustade ja varasemate teadmiste ja kogemustega, oma laua taha istutanud.

Meie juures on käinud nii ammu huvi tundud sõpruskonnad kui ka ettevõtted, kes D&D mänguõhtu näol on unikaalsemat ja vahedust pakkuvat tiimiüritust otsinud.

Sõltumata mänguõhtu pikkusest, oleme alati lõpetanud õhtu positiivse emotsiooniga, eriti kui kuuleme, kuidas mänguhuvi, mida enne õhtu algust pea polnudki, on õhtu jooksul kasvanud sääraseks, et soovitakse mängu jätkata ja mõeldakse uue grupi loomise peale.

Tööriistad kõigile

Nagu on Grupileidja, mis endiselt ühendab mängijaid ja gruppe, võimaldamaks uute mängukogemuste tekkimist, on tegelikult taustal veel mitmed projektid töös. Uue tegelase taustaloo generaator on pikalt olnud töös ning loodame selle lähiajal tõsisemalt ette võtta.

Kuid need ei ole kindlasti ainsad projektid, millega me taustal tegeleme. Asjad, millest veel suure suuga rääkida ei julge, on olnud mõnda aega töös ning oleme ise usinalt nende väljatöötamisega käesoleval aastal tegelenud.

Rääkides Grupileidjast, mis tüürib vaikselt suunda, mis samaaegselt võimaldab tööriista ka nutitelefoni äpina kasutada kui ka teiste riikide kodanike jaoks võiks olla ühel heal hetkel väärtuslik abivahend. Meie arendustöödele on oma kogenud õla alla pannud Magnus, kelle vabatahtliku panuse eest oleme äärmiselt tänulikud.

Taskukohane pood

Täringukomplekt “Simulacrum” – meie teravaim ja uhkeim komplekt täringuid. Vot nendele ei taha keegi peale astuda.

KVESTi pood on aasta jooksul väga rutakalt täienenud ja laienenud – valik, mida pakume on aina kasvav ja muutuv. Kõik hea, mida ise tarvitame leiab lõpuks oma tee meie riiulitele. Kuigi peamiselt on meie pood siiski vaid digitaalsel pinnal, on mitmeid, kes soovivad oma silma ja käega tulla raamatuid, täringuid või miniatuure vaatama. Ning nad kõik on olnud enam kui oodatud.

Kuigi meie valik keskendub veel ainult Dungeons & Dragonsi toodetele, väidame sirge seljaga, et KVESTi pood on Eesti kõige laiema Dungeons & Dragonsi valikuga. Ning meie hinnad on määratud nõnda, et alustavad mängijad leiaksid kergema tee sellesse fantastilisse hobisse.

Oleme üritanud oma täringuvalikut ehitada sääraselt, et leiaks ka kõige nõudlikum mängur endale sobiva mitmetahulise kuubiku, mille peale aeg-ajalt pahane olla.

Sõna kannab

Kuigi lugemine võib olla vähem populaarsem meedium kui videod, ei tähenda see, et oleme artiklite kirjutamisest loobumas. Arvamusartiklid, uued raamatud, D&D areng, filmi- ja sarjateavitused ning järjejutud – need kõik on endiselt meie silmis au sees.

Käesoleval aastal nägi ilmavalgust KVESTi artiklite seas Laura kirjasulest sündiv järjejutt “Eysysla viimne laul”. Lugu mida on oodatud mõjutama kõik huvilised. Just nende määrata ja mõjutada on erinevad elemendid ja tegelased selles teoses.

Lisaks aitab meie artikleid ilusamini ja korrektsemalt toimetada Katrina, kes meie kirjutised laseb oma valvsa silma alt läbi ning tulemiks on midagi hoopis koherentsemat (mitte käesolev kirjutis – see on filtrita ja toimetamata).

Kuigi vähem tekstilisem ning rohkem video formaadis, on meil alati hea meel Jürgeni humoorikaid “Koopad ja Koletised” Youtube’i kanali D&D videoid kajastada. Kui KVEST kohati üritab asja liialt ametlikult ja tõsiselt võtta, siis sellist takistust Jürgen endale seadnud ei ole ning tulemiks on samaaegselt informatiivsed kui ka humoorikad videoklipid. Oleme igal võimalusel üritanud olla ka üksteisele abiks nii mõtete kui ka osalenud ka mõne tema video sisus.

Alati oleme avatud uutele autoritele, et pakkuda meie poolt võimalust oma mõtteid jagada – hea meelega laiendame oma autoritepagasit aina enam.

Ainult edasi

Ega siin muud öelda või heietada polegi – meie oma hoogu ei kavatse vähendada ning jätkame endiselt edasi, nüüd kaheaastasena. Oleme tänulikud kõigile, kes on olnud meie tegemistega kaasas, olgu need silmapaarid, mis loevad artikleid või vaatavad videoid. Või klaviatuurimuljujad, kes sõna Discordis võtavad. Või siis hoopis poodlejad, kes oma mängutarvikute kogumit on meie abil täiendanud (või hoopis sellega algust teinud).

Uuel aastal sarnase hooga – plaane on palju, tahet on rohkem – loodame parimat.

Ning lisaks kõigile, keda juba sai enne tänatud – Aitäh sulle, lugeja.

-Martin, Reigo ja Holger

Vaata ka meie video-mõtisklust, ehk Sünnipäeva KVESTlust:


KVESTi teist sünnipäeva tähistame kuni neljanda detsembrini. Kasutades e-poes kinkekoodi KVEST2, saate kõikidelt ostudelt 10% allahindlust.


X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.