Tagasi kooli “Strixhaven: A Curriculum of Chaos”

2021 aasta lõppu on oodata kolme ametlikku raamatut – Fizban’s Treasury of Dragons“, The Wild Beyond the Witchlight” ja “Strixhaven: A Curriculum of Chaos”. Vaatame selle artikli raames lähemalt neist viimast.

Strixhaven’i seiklusraamatut on oodata 21. novembril. Lubatud raamatutest on ta seega kõige hilisem saabuja. Magic: The Gathering‘i huvilistele tuttav Strixhaven on Wizards of the Coasti järjekordne samm ühendamaks D&D ja MTG mängijaskonda ja maailma. Kuna mõlemad frantsiisid kuuluvad WotC alla ning maailmad on võrdlemisi sarnased, ei ole imestada, et selline samm ette on võetud. Samuti ei ole Strixhaven esimene MTG ja D&D ühendprojekt – Guildmaster’s Guide to Ravnica ning Mythic Odysseys of Theros on mõlemad varasemalt koostatud raamatud, kus samuti need kaks frantsiisi kohtuvad.

Universaalne õppekava

Kui Ravnica ja Theros keskendusid mõlemad detailidele ja sündmustele omanimelistes maailmates, mis on omased MTG’le, siis Strixhaven: A Curriculum of Chaos on oma ehituselt universaalsem ning sobitub igasse maailma. Õppejõud ja tudengid on jaotatud viite koolkonda lähtuvalt nende maagilise fookuse ja õppekava suunale. Seiklusraamat laseb mängijatel seigelda ühe terve ettevõtmisena level 1 pealt level 10’ni või hoopis nelja eraldi alamseiklusena. Seikluse stsenaarium alustab mängijatega esimese aasta õpilastena ning lõpetab ülikooli vilistlastena, eeldusel et kõik ülikoolielule vastu peavad.

Osana algsest plaanist oli tuua seiklusraamatuga erinevatele klassidele juurde uusi alamklasse, mis esindaksid maagiatüüpidest tulenevaid koolkondi – ent need osutusid peale Unearthed Arcana kaudu testimist ja kommuuni tagasisidet mittesobivateks. Selle asemel on oodata asendusena mitmeid maagilist haridust toetavaid feate.

Lisaks featidele on raamatus ka üle 40 uue olendi, mitmeid loitse, üks uus taust (Child Prodigy) ning uus mängitav rass – Owlin ehk öökulliline humanoid (toorest ja mittelõpliku infot selle kohta leiab Unearthed Arcana 2021 – Folk of the Feywild’ist).

Caroline Gariba / Wizards of the Coast

Suur osa Strixhaven’i seiklusraamatust on ülikooli sotsiaalne ja igapäevane pool ning selle hulka kuuluvad ka eksamid. Kui sa mängid D&D’d, et põgeneda pärismaailmas eesootavatest eksamitest ja koolitöödest, siis Strixhaven on kindlasti sobilik pääsetee. Samas on oodata, et ülikoolilinnak saab olema täis keerulisemaid ja ohtlikumaid väljakutseid kui mõni tunnikontroll või tegemata kodutöö.

Need, kes soovivad võtta osa ülikoolielust, kuid ei taha olla maagiaviljelejad, leiavad kindlasti endale sobiva rolli selles seikluses rohkem teoreetilise praktiseerija vormis. Strixhaven pole ainult maagidele, vaid keskendub maagiateadmiste, misiganes vormis see väljendub. Ootuspäraselt on sellel seiklusel väga äratuntav Harry Potteri maailma Sigatüüka kooli hõng – kui see on miski, mis su mängijatele võiks huvi pakkuda, ootab Strixhaven’i seiklusraamat sind juba novembris.

Strixhaven: A Curriculum of Chaos on võimalik eeltellida – digitaalne versioon 29,99 dollarit ja kõvakaaneline raamat 49,95 dollarit.

Ettetellimine digitaalselt: D&D Beyond, Roll20

X
Ostukorv
Ostukorv on tühi.

Lisa mõni toode ostukorvi, et alustada.