Täna teatas Wizards of the Coast et 5E mängijatele tuttav D&D Beyond on nüüd ametlik osa WotC perekonnast
Kuigi Beyondi ja WotC vaheline koostöö on juba kestnud aastaid, mis võimaldab üldse soetada digitaalset ligipääsu ametlikele raamatutele ja materjalidele, on see alati olnud vaid koostöö kahe ettevõtmise vahel. D&D Beyond on kasutanud õigusi müüa ja levitada ametlikku materjali, WotC loal ning kindlatel kokkulepitud tingimustel, mis suures pildis suurendab WotC käivet.
Ent tänase, 13 aprilli 2022, seisuga on need kaks brändi leivad ühte metafoorilisse kappi pannud ning edaspidi töötavad ühe organismina. Tehingu väärtuseks teatati 146.3 miljonit dollarit. Beyond alustas tegevust 2017 aasta augustikuus ning toimis iseseisva üksusena kuni 2018 aasta detsembrini kui Fandom Inc omandas kõik Curse LLC alamüksused. Nende hulka kuulus ka D&D Beyond, mis uue omaniku sai. Sealt edasi toimus kõik Fandom Inc vihmavarju all.
Raamat on raamat, ent mitte raamat
Kõik kes on ostnud mõne füüsilise D&D raamatu või digitaalse D&D Beyondi raamatu on kindlasti tajunud nende kahe raamatu vahelist lahknemist. Kuigi sa võid olla ostnud The Wild Beyond the Witchlight füüsilise raamatu, ei anna see sulle ligipääsu digitaalsele materjalile. Ning ristivastupidi. Raamatulehtedel võib sul olla loend kõikidest uutest olenditest, esemetest ja võimalustest, ent D&D Beyondi keskkonnas neid võimalusi niisama juurde ei lisata.
See vastukäimine on paljude mängurite jaoks olnud arusaamatu kuna justkui on ostetud konkreetne raamat ning kõik sellega kaasnev. Ent kuna tegemist on olnud kahe erineva ettevõttega, ei tähenda ühe versiooni ostmine ligipääsu teisele.
See kõik võib-olla muutub tulevikus. Kuigi ei ole midagi kindlat välja öeldud, on ametlikus väljahõikamises öeldud, et WotC ei oma mingeid plaane või kavatsusi lõpetada D&D Beyondi pakkumist. See pole küll kindel avaldus, et edaspidi, nüüd ühe katuse all tegelevad teenused, tihedamat koostööd hakkavad võimaldama – kuid säärane samm oleks enam kui loogiline ja ootuspärane.
Pandeemiaperioodi jooksul mitmed laudkonnad kolisid oma tegevused digitaalsesse maailma ning seeläbi õppisid kasutama digitaalseid tarvikuid. Nendest kõigist kõige mugavam on Beyondi poolt pakutav karakteri loomise süsteem. Tagasi füüsilise laua taha tulles (või sealt mitte kunagi olnud lahkunud) on digitaalne tegelaseleht tunduvalt mugavam. Ning kindlasti vähendab see võimalust raamatust paberile numbreid ja teavet kandes teha vigu.
Kuhu WotC + D&DBeyond edasi siit liiguvad, saab näha – tõenäoliselt drastilisi muudatusi lähiajal oodata ei ole – ent varstisaabuva D&D uue versiooniga koos võib eeldada, et kaasatakse väga tihedalt uus integratsioon ning võime näha lahendusi, mis toovad digitaalsed tööriistad mugavamalt lähemale neile, kes raamatuid endiselt riiulitele koguvad (ning miks ei peakski, tegemist on äärmiselt ilusate riiulitäidistega).